Sanakin - medycyna regeneracyjna
Sanakin to bezpieczna i skuteczna metoda leczenia artrozy, stanów zapalnych oraz zespołów bólowych kręgosłupa.
Informacja o metodzie
Dynamiczny rozwój genetyki, immunologii i biologii molekularnej, dostarczył wielu informacji na temat funkcji i znaczenia cytokin w wielu procesach fizjologicznych oraz ich roli w procesach wielu chorób.
Nasz organizm kieruje procesami zapalnymi przy pomocy specjalnych substancji semiochemicznych (protein). Substancje te gromadzą się w stawie w odpowiednich punktach sygnałowych i przekazują swój komunikat: „wywołać zapalenie”, względem „zatrzymać zapalenie”. W przypadku chorób zwyrodnieniowych w stawach zostaje zachwiana równowaga pomiędzy substancjami przeciwzapalnymi, a wywołującymi zapalenie.
Z powodu zaburzenia równowagi cytokin, szkodliwa interleukina-1 (IL-1) powoduje uszkodzenie chrząstki, co wywołuje stany zapalne i ból. Naturalnym przeciwnikiem IL-1 jest antagonista receptorowy interleukina-1 (IL-1Ra), określany mianem „proteiny hamującej rozwój artrozy”. Autologiczna surowica zawiera zwiększone stężenie IL-1Ra, a także istotne czynniki wzrostu z własnej krwi pacjenta.
Proteina hamująca rozwój artrozy IL-1Ra tworzy w chrząstkach i komórkach błony maziowej określone receptory, dzięki czemu szkodliwej interleukinie IL-1 blokowany jest dostęp do tych obszarów komórkowych. IL-1Ra wywołuje wyraźne działanie przeciwzapalne i wraz z czynnikami wzrostu wspiera regenerację uszkodzonej tkanki i przywraca homeostazę tkankową.
Proces terapii polega na podaniu surowicy zawierającej białka przeciwzapalne (IL-1RA) bezpośrednio w źródło zapalenia. Niezwykłe działanie białka IL-1RA polega na neutralizowaniu cytokiny IL-1, która odpowiedzialna jest za indukowanie procesu zapalnego, wywołującego ból i degradację chrząstki.
Pełna kuracja z użyciem Sanakin wymaga od 3 do 5 iniekcji. Ilość iniekcji jest ściśle ustalana z lekarzem w zależności od lokalizacji stanu zapalnego oraz nasilenia dolegliwości bólowych.
Wskazania do terapii Sanakin to m.in.:
• choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych, biodrowych, ramiennych, skokowych, a także rąk i palców
• zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa – choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowo-lędźwiowych
• entezopatie:
– ścięgna Achillesa
– łokieć tenisisty
– łokieć golfisty
– ostrogi piętowe
– naderwanie włókien mięśniowych lub pęczków mięśniowych